zpět na úvodní
stranu


reakce na dění ve Strakonicích, ANEB PERLY PANA STAROSTY

 

31.5.2015 (1). VEŘEJNÁ SBÍRKA NA KURZ MATEMATIKY PRO HRDLIČKU.
Je tu jeden návrh. Co tak se složit na kurz matematiky pro starostu Břetislava Hrdličku? Vždyť on jako starosta nezná ani základní číselnou aritmetickou řadu. Pane starosto, 1+1=2, po osmém zasedání Rady je deváté zasedání Rady a ne podle vaší matematiky opět osmé, po třináctém zasedání je čtrnácté – pokud Vám to ještě nikdo neprozradil, a pane starosto, nedejte na řeči – po 19. zasedání Rady opravdu následuje 20. zasedání Rady a ne, jak si myslíte, že je to 21. zasedání! A číslo 20, to je jako dvacetkrát zavrkat…
Důkaz ZDE.

26.5.2015 (1). DALŠÍ SLIB STRAKONICKÉ VEŘEJNOSTI VZAL ZA SVÉ!
Ne, že by tedy za něco stál. Ale slib to byl. Strakonická veřejnost chtěla zavést ve Strakonicích na radnici funkci Ombudsmana. Starosta Břetislav Hrdlička celou věc okomentoval takto: „S nástupem Vladimíra Stronera do funkce tajemníka se ukázalo, že zřízení této funkce není nezbytné. Pro občany z toho vyplývá zásadní skutečnost, a tou je bezchybně pracující úřad jako jeden celek." Je vidět, že když Strakonická veřejnost něco slibovala před volbami, tak že jenom střílela od boku bez toho, aniž by měli vůbec nějakou představu o chodu úřadu. Důkaz ZDE.

12.4.2015 (1). PO STRAKONICKÉ VEŘEJNOSTI ZŮSTÁVÁ SPÁLENÁ ZEMĚ!

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání kritizovala Strakonickou televizi, která spadá pod ředitele Christelbauera a starostu Hrdličku (ZDE). Normální a slušný člověk by se za pochybení omluvil. A co udělá Radnice ve Strakonicích pod vedením starosty Hrdličky? Zruší televizi! Braňte svobodu ve Strakonicích! Rada města Strakonice a Městské kulturní středisko Strakonice ruší Strakonickou televizi a jeden z právních kroků k tomu vedoucích je návrh usnesení Rady města Strakonice, připravovaný na 15. dubna 2015. Důkaz ZDE.

22.3.2015 (4). CO UDĚLÁ R. OBERFALCER, KDYŽ MU DOJDOU ARGUMENTY

Rudolf Oberfalcer mívá většinou na vše odpověď. Mnohdy i hodně tvrdou a nelichotivou. Když mu ovšem dojdou argumenty, tak pouze konstatuje, že: „je pro mne osobně i celé představenstvo pivovaru ukončenou záležitostí, ke které se nebudeme vyjadřovat.“ Když holt dojdou argumenty, nastupuje raději mlčení… Důkaz ZDE.

22.3.2015 (3). JEŠTĚ K POZVÁNCE NA ZASTUPITELSTVO 16.3.2015

V Týdeníku Strakonicko č. 11/2015 bylo na str. 3 uvedeno, že pozvánka na Zastupitelstvo byla zveřejněna oproti minulosti pouze na oficiálních stránkách MěÚ Strakonice, a to na úřední desce. Ani tady ovšem není vše v pořádku. Radnice tvrdí, že pozvánka byla vyvěšena na úřední desce od 06.03.2015 09:22 do 17.03.2015 12:50. Někdo ale lidově řečeno kecá. Nabízíme verzi úřední desky ze 17.3.2015 z 9:32:50 hod., tedy z doby, kdy ještě měla být pozvánka vyvěšena. A nebyla. Důkazy jsou ZDE a ZDE.

22.3.2015 (2). STRAKONICKÁ VEŘEJNOST PARTNERY NEUZNÁVÁ

Strakonická veřejnost partnery neuznává. Tedy alespoň ne ty rovnocenné. Připomeňme si vyjádření starosty Břetislava Hrdličky v Mladé frontě DNES z 27.2.2015, str. B2. Starosta v něm jasně deklaroval, že rozhodovat budou oni („rozhodování by mělo být na nás“) a koaliční partneři budou poslouchat jako slepé ovce. Druhá část předchozí věty z vyjádření starosty vyplývá. Slova strakonického starosty Břetislava Hrdličky si připomeňme prostřednictvím originálního textu ZDE.

22.3.2015 (1). 0 LET HRDLIČKY STAČILO

Před volbami 2014 Strakonická veřejnost rozšiřovala černobílý leták s textem „16 let Vondryse stačilo“. Jak napsal nedávno jeden diskutující na webu: „Již předvolební kampaň SV byla tak silně negativní, pomlouvačná a manipulativní, že dokázala přesvědčit spoustu lidí, že se jim ve Strakonicích vlastně žije špatně, přestože do té doby žili své spokojené životy.“ Moc hezky napsaný text! Od voleb zavládl ve Strakonicích akorát strach. Urážky a arogance se staly v politice každodenní realitou. Není již konečně čas na to říct „Dost bylo Hrdličky“? Třeba letákem, který najdete ZDE.

17.3.2015 (1). RADNICE VSTUPUJE DO ILEGALITY

Dne 16. března 2015 se uskutečnilo 4. jednání Zastupitelstva města Strakonic. Podivné je, že bylo svoláno tak, aby o něm veřejnost nevěděla, Radnice o něm totiž na svých stránkách neinformovala občany žádnou pozvánkou – i když pan starosta na zastupitelstvu tvrdil, že pozvánka zveřejněna byla. Citace pana starosty: „Na stránkách nevím, jestli to bylo nebo nebylo, ale podle mě to tam bylo“. Je ale možné panu starostovi věřit? Přesvědčte se sami ZDE.

 

Politický nekomerční a nezávislý satirický občasník reagující na aktuální dění ve Strakonicích.